Web Site Analizi ( Web Site SEO, Hız, Rekabet ve Trafik Analizi)

Web sitesi analizi kabaca 4 kategoriye ayrılır:

  1. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
  2. Hız
  3. Rekabet
  4. Trafik
Stok kodu: seo site analizi optimizasyon rakip site analiz arastirma web site analizi hız analizi Kategoriler: Etiketler: , , , , Brand: Ecs Bilişim Reklamları

Açıklama

Web sitesi analizi nedir?

Web sitesi analizi, bir web sitesinin performansını SEO, hız, rekabet ve trafikle ilgili olarak test etme ve analiz etme uygulamasıdır.

Herhangi bir site, sonuçlar daha sonra iyileştirmek için kullanılırsa, örneğin, genel hızı artırmak için sayfa boyutunu küçültmek veya daha fazla dönüşüm için çok fazla trafiğe sahip bir açılış sayfasını optimize etmek gibi, bir tür web sitesi analizinden yararlanabilir.

SEO analizi birçok form alır ve en yaygın eylemler şunları içerir:

  • Sayfa içi SEO denetimleri
  • Web sitesi arama motoru sıralama analizi
  • Backlink analizi

Sayfa içi SEO denetimleri

Sayfa içi SEO denetimi, eksik <title> etiketleri veya bozuk yönlendirmeler gibi arama motoru performansını etkileyebilecek genel teknik sorunlar için web sitenizi kontrol etmenize yardımcı olur. Bu tür analizler genellikle özel araçlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bunlardan bazıları yararlı öneriler sağlamak için otomatikleştirilirken (Google’ın kendi Arama Konsolu gibi), diğerleri son derece özelleştirilebilir ve gelişmiş analizler gerçekleştirmenize yardımcı olur (Screaming Frog gibi).

2. Web sitesi hızı ve performans araçları

Yavaş yüklenen web sitelerinde iki ana sorun vardır: kullanıcılar onları sevmez ve sonuç olarak arama motorları da sevmez. Bu nedenle hız testi, web sitesi analizinin ikinci önemli alanıdır.

İyi bir genel kural, web sayfası hızı hakkında bazı veriler toplamaktır (örneğin, hangi öğelerinin çok yavaş, çok büyük olduğu vb.) Ve ardından bilgileri web sitesini daha hızlı hale getirmek için başlangıç ​​noktası olarak kullanmaktır.

Web sitesi performans analizi, sitenizin yavaş mı, hızlı mı yoksa ortalama mı olduğunu belirlemenize yardımcı olur, ancak aynı zamanda nedenini teşhis etmenize de olanak tanır. Ayrıca, mobil ve masaüstünü ayrı ayrı test edebilir, genel bir performans puanı ve ana alanların ve bildirilen sorunların ciddiyetinin renk kodlu bir dökümünü elde edebilirsiniz.

3. Rekabetçi analiz araçları

Hemen hemen tüm çevrimiçi işletmelerin, aynı hedef kitleye benzer bir ürün, hizmet veya deneyim sunan rakipleri vardır. Rekabet analizi, rakip şirketleri belirleme ve analiz etme, oluşturdukları tehditleri ölçme ve işinizde benzersiz bir şekilde yararlanılabilecek fırsatları ve avantajları belirleme uygulamasıdır.

Rakipleri araştırmak, SWOT analizinin önemli bir parçasıdır (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar, Tehditler). E-ticaret ve çevrimiçi işletmeler için, rakip analizi iki temel soruya ayrılabilir:

  • Ürünlerimiz / hizmetlerimiz bu alandaki diğerlerine kıyasla nasıl?
  • Rakiplerimiz mesajlaşma açısından ne yapıyor?

Manuel araştırma, rakip bir web sitesiyle ilgili verileri toplamanın ve analiz etmenin etkili bir yoludur. Kolay karşılaştırma için bir e-tabloya birkaç önemli içgörü ve SWOT noktası kaydederek çok basit bir şekilde başlayabilirsiniz.

Web sitesi analizine kullanıcı odaklı bir yaklaşım

Hepimiz Google’da iyi sıralanan, hızlı ve büyük kullanılabilirlik sorunları olmayan bir siteye sahip olmanın önemli olduğu konusunda hemfikir olabiliriz. Rekabet ortamınızı anlamanın ve web sitenize gelen trafiği en üst düzeye çıkarmanın işletmeniz için de aynı derecede önemli olduğunu kabul edebiliriz.

Standart web sitesi analizi, bir uyarı ile yukarıdakilerin hepsini elde etmenize yardımcı olur: size net bir rekabet avantajı sağlamaz çünkü rakipleriniz de bunu yapıyor . Hepsi de kullandığınız aynı SEO, performans ve trafik araçlarına erişebilir.

Ancak işte yararlanabileceğiniz ve web sitenize% 100 özgü başka bir içgörü biçimi: kullanıcılarınızın bakış açısı.

ONLARIN sitenize nasıl ulaştıklarını, ondan ne istediklerini, bunu nasıl deneyimlediklerini, ONLAR için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenmek – bu size web sitenizi ziyaret eden kişiler için harika bir deneyim oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz bütünsel içgörüyü sağlayacaktır

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Web Site Analizi ( Web Site SEO, Hız, Rekabet ve Trafik Analizi)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir